Milá návštěvnice, průběžně doplňuji nový sortiment. Zatím můžeš něco málo postrádat, ale starám se o to, aby tento dočasný stav brzy skončil a našla jsi zde vše, co potřebuješ či chceš. :-) Eliška

Které doplňky stravy na klouby a kosti vybrat a proč?

Cítíte, že vaše tělo něco potřebuje, něco mu chybí, a tak se ozývá v podobě bolestí kloubů, artrózy a podobně? Máte větší zátěž kvůli sportu nebo potížím přispívá váš věk? Chcete zavolat na pomoc nějaký ten doplněk stravy? V tomto článku vám doporučíme takový, který zacílí na zdroj strádání vašeho těla a v důsledku i vašeho zdraví jako takového.

Než se na to vrhneme, připomínáme, že doplňky stravy nejsou léky, a tak se při větších obtížích prvně poraďte s lékařem, zda nejde o problém vyžadující medikamenty spíše než přírodní doplňky stravy. A nyní si pojďme představit, jaké živiny a v jaké podobě mohou být vhodné právě pro vás! :-)

 

Máte potíže s pohybovým aparátem?

Kosti, klouby, chrupavky, šlachy... Když něco není v pořádku, každý pohyb bolí a značně znepříjemňuje běžné fungování. Z užívání života se může stát vědomé trpění bolestí, což ale není správné. Nebo si myslíte, že ano?

Pokud souhlasíte s námi a věříte, že je dobré se nevzdávat a aktivnější životní styl si klidně i vybojovat, protože to za to stojí, čtěte dál.

 


Jak vzniká bolest kloubů?

Klouby mohou začít bolet z mnoha důvodů, jako jsou dědičnost, poruchy imunitního systému či infekce. Také velmi známá nemoc, která nevzniká infekčně, je artróza související s přetěžováním kloubů. Bolesti může způsobit i nadváha, nedostatek vhodných živin ze stravy nebo nedostatek pohybu, takže tělo není zvyklé a více trpí kvůli "běžným" aktivitám.

Obecně si bolest kloubů spojujeme s vyšším věkem, ale doběhnout může i mladé lidi, kteří intenzivně cvičí, což je celkem běžné v této moderní, instagramové fitness době. Dále pak ty, kteří naopak na pohyb zvyklí nejsou a příliš neřeší životosprávu, což samozřejmě také nezávisí na věku.

Jelikož jde o potíže, které postupně narůstají a jednou nás překvapí dost nemile, doporučujeme včas zapojit vhodné živiny a zohlednit prevenci bolestí kloubů co nejdříve, dokud to lze podchytit.

 

Jak na prevenci bolesti kloubů?

Jak jsme už zmínili, svému pohybovému aparátu prokážete službu, když:

 • si zvyknete na přiměřenou dávku pohybu bez přetěžování se, díky kterému zpevníte svaly, jejichž úkolem je udržet tělo ve fyziologicky správné poloze, a tak se v návaznosti zpevňují i klouby,
 • přijmete ideální množství kolagenu, který tvoří základ zejména chrupavek, ale i další živiny, jako jsou glukosamin, chondroitin, boswellin, želatina, kyselina hyaluronová a podobně. I některé vitamíny a minerály přispějí - vápník, fosfor, biotin, draslík, zinek, hořčík, měď, vitamín D, K a C
 • a včas zahájíte prevenci, například když víte, že někoho v rodině tyto potíže trápí a je jistá pravděpodobnost, že budou i vás.

 

Vybírejte si zdroj kolagenu

Říká se, že jako zdroj kolagenu je dobrá tlačenka. Ale pozor. Sice obsahuje kolagen, ale museli byste jí sníst velké množství pro požadovanou dávku této živiny, čímž byste do těla dostali i mnoho tuku, který je v ní také hojně zastoupen, a tak byste dělali více a více krůčků směrem k obezitě, jedné z příčit bolesti kloubů. A do začarovaného kruhu se dostat nechcete, že ne?

 


Kdy mají doplňky stravy největší smysl?

Mají pro vás největší význam, pokud máte dědičné předpoklady pro vznik potíží, nejste schopni či ochotni dostat do těla dostatek živin z pestré stravy či intenzivně sportujete a nechcete se toho vzdát, protože je to vaše vášeň, radost, odreagování či kariéra.

 

Které doplňky stravy na klouby doporučujeme?

 • Kloubní výživa doplněná o vitamín C obsahuje účinné komplexní složení na bolesti kloubů, a zároveň potěší i vegany.
 • Vítězit nad artrózou vám pomůže glukosamin 560 mg patřící do trojice nejlepších živin v péči o pohybový aparát, kterou tvoří ještě chondroitin 430 mg a kolagen obsažen v doplňku stravy na klouby složením navrženém tak, aby byl jeho efekt umocněný - kombinací chondroitinu, glukosaminu a MSM - organické sloučeniny síry vhodné na klouby.
 • K tvorbě kolagenu pro správné fungování kostí, chrupavek, ale také dásní, kůže, zubů a imunitního systému dobře poslouží želatina v kapslích.
 • Doplněk stravy s obsahem boswellia je pomocníkem v boji proti artróze a přetěžováním kostí, záněty a mimo jiné i žaludečními vředy. Navíc zaujme svou kvalitou, kdy výrobce využívá kapsle výhradně rostlinného původu s obsahem "volného" prášku. Nepoužívá levnější variantu z důvodu vysokého obsahu balastních pojiv a lepidel, která mohou tvořit až 50 % tablety. Čistotou a složením splňuje produkt parametry kategorie kosher. Všechny složky jsou 100% aktivní.

 

 

 • Tablety Gela Calcium obsahují hydroxylapatit, přirozenou formu vápníku a forforu (apatitu), který odpovídá minerální formě vápníku v kostech. Dále hydrolyzát kolagenu podporující tvorbu kolagenu ve vazivové tkáni. Novotvorba kolagenu je podmínkou pro zabudování vápníku do kostní tkáně, což vám tento doplněk stravy umožní.
 • Bone Complex vyniká kombinací vápníku a hořčíku v poměru 1:1, vitamínu C, K a D3, kyseliny jablečné a bóru. Všechny složky se doplňují v určitých poměrech tak, aby produkt dosáhl co nejvyšší biologické využitelnosti. Berete prevenci vážně, zaměřujete se na odolnost kostí nebo máte velkou fyzickou zátěž? Tyto tablety jsou pro vaše kosti výhra! Svou čistotou a složením splňuje produkt parametry kategorie kosher a všechny její složky jsou 100% aktivní. Opět jde o značku využívající kvalitní rostlinné kapsle s maximálním využitím tablety.
 • High Potency Calcium a D3 je určen pro efektivní doplnění vápníku do organismu a pro udržení jeho hladiny. Výrobce dosáhl efektivity kombinací tří forem vápníku - hydroxidu vápenatého, citrátu vápenatého a askorbátu vápenatého doplněné o vitamín D3, jehož účinek tkví v udržování správné hladiny vápníku v krvi. Doplněk stravy se zaměřuje na stav kostí a svalů, trávení bílkovin a tuků, produkci energie, stav zubů a podporu při zánětech.
 • Chcete poznat i další doplňky stravy na klouby a kosti z naší nabídky?

 

Ať už vás k vyhledání článku na toto téma donutila bolest kloubů, chuť se informovat o možnostech péče o svůj pohybový aparát kvůli dědičnosti nebo potřeba obohatit své tělo něčím navíc kvůli aktivnímu životnímu stylu, přejeme vám úspěšné splnění vašeho cíle, pevné zdraví stejně jako kosti a mnoho krásných chvil díky pohybu každý den! :-)